TÜRSAB’dan saldırı açıklaması: Şiddetle kınıyoruz

“Ülkemize gelen turist sayısını ve niteliğini artırmak için canla başla çalışan “Seyahat Acentalarının” Birliği TÜRSAB olarak geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Orta Doğu ülkelerinden gelen misafirlerimize karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Anadolu Kültürü ile bağdaşmayan, tüm dünyaca bilinen ve takdir edilen misafirperverliğimize gölge düşüren bu davranış asla kabul edilemez. Bu tür çirkin saldırıların cezasız kalmaması gerektiğine inanıyoruz.

“ZİYADESİYLE ÜZÜYOR”

Son dönemde özellikle Orta Doğu ülkelerinden gelen misafirlerimize yönelik bu türden tavır ve söylemler turizm sektör temsilcileri olarak bizleri ziyadesiyle üzmektedir.

Barış ve kardeşliği tesis eden sektörün temsilcileri olarak farklı kültürlerden insanların karşı karşıya getirilmesi, tehdit edilmesi, her 100 turistten yaklaşık 90’ının ülkemize gelmesini sağlayan Seyahat Acentalarımızı kaygılandırmaktadır.

Ülkemize gelen her misafir, milliyeti fark etmeksizin bizim için çok değerlidir. Benzer olayların bir kez daha yaşanmamasını temenni ediyor, bu saldırıya maruz kalan misafirlerimize geçmiş olsun dileklerimizi bu vesile ile iletmek istiyoruz.”

NE OLMUŞTU

Kayseri’de yaşanan olayların ardından İstanbul Maslak’ta bir şahıs restoranda yemek yiyen iş insanları Khaled Fouzan ve İbrahim Al Hudaithi’nin de aralarında bulunduğu yatırımcılara bıçak çekerek küfür etti. Şüphelinin bıçakla tehditler savurduğu anlar cep telefonu kameralarına yansıdı. Yapılan çalışmalarda şüpheli M.İ polis ekiplerince gözaltına alındı. M.İ’nin olay esnasında alkollü olduğu belirlendi. ‘Kasten yaralama’ ve ‘görevi yaptırmamak için direnme’ suçlarından adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir